укр |  eng Перехід до системи Сократ
Головна
Про нас
Факультети
Коледжі
Абітурієнту
Студенту
Послуги
Вчена рада
 
Калетнік Григорій Миколайович
 
Відокремлені структурні підрозділи
 
Структурні підрозділи
 
Громадські організації університету
 
Ректорат
 

Вінницький національний аграрний університет (ВНАУ)

21008, м. Вінниця, вул. Сонячна, 3

Приймальня ректора
тел. (0432) 46-00-03
Приймальня президента у-ту
тел. (0432) 46-00-03
e-mail: rector@vsau.org
e-mail: office@vsau.org

Приймальна комісія

тел. (0432) 46-74-37
тел. (0432) 57-44-42
e-mail: PK_VNAU@i.ua

Комутатор
тел. (0432) 43-85-20
тел. (0432) 43-72-30

Проїзд: тролейбус № 12
Чехова – Аграрний університет
тролейбус № 13 Меморіал визволення – Аграрний універ.
тролейбус № 14 Залізничний вокзал – Аграрний універ.
маршрутне таксі № 10-А Площа перемоги – Аграрний універ.
маршрутне таксі № 16 Меморіал Визволення - Аграрний універ.
маршрутне таксі № 18-А


Чернятинський коледж


Адреса закладу:

23154, Вінницька обл., Жмеринський р-н,

с. Чернятин, вул. Першотравнева, 28

тел. 2-27-40, 3-24-25

 chernyatin@ukr.net

chern_college@vsau.vin.ua

http://chernyatin-college.org

Чернятинський коледж Вінницького національного аграрного університету — це сучасний багатопрофільний навчальний заклад, освіту в якому на денній і заочній формі здобувають більше 700 студентів. Вже 70 років заклад готує фахівців із спеціальностей, на які попит не минає, а загалом путівку в життя одержали майже 15 тисяч випускників.

Історія заснування Чернятинського коледжу Вінницького національного аграрного університету розпочинається з 1930 року, коли на базі маєтку, який до революції належав графу М.О. Львову, було створено робітфак (філіал Уманського плодоягідного інституту). Крім того, тут працювала школа РГУ (радгоспного учнівства), яка готувала кваліфікованих робітників для сільського господарства. Початок підготовки фахівців було розпочато з 1 жовтня 1944 року.

За 68 років існування коледж декілька разів реорганізовувався, змінювалась його назва, матеріальна база, навчальні плани і програми. Від робітфаку технікум виріс до сучасного учбового закладу. Так, за розпорядженням Ради Міністрів від 13.12.1959р. технікум було передано з системи Вінницького раднаргоспу в Міністерство сільського господарства (постанова Ради Міністрів України №1564 від 13 грудня 1958р.).

З 1959 до 1963 року на базі технікуму працювала Українська дослідна станція бджільництва, яка була переведена з м. Мерефи Харківської області.

Для зміцнення матеріальної бази до технікуму було переведено радгосп «Победа» з 700 га орної землі. У зв’язку з цим технікум був реорганізований: відділ механізації переведено до Ладижинського технікуму, а агрономічний відділ (спеціалізація рільництво) було переведено до Верхівського сільськогосподарського технікуму. В Чернятині залишилося одне відділення – плодоовочівництво з ухилом бджільництво.

Відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 23 червня 1964 року №436 та Ради Міністрів України від 12 серпня 1964 року №836 “Про організацію радгоспів-технікумів” та відповідно до наказу №228 від 19 серпня 1964 року по Міністерству сільського господарства УРСР “Про організацію радгоспів-технікумів” Чернятинський плодоягідний технікум з учбово-виробничим господарством реорганізовано на власній базі в радгосп-технікум.За всю історію свого існування коледж мав такі відділення:

1. агрономія (спеціальність - молодший агроном-рільник по буряківництву);

2. технологічне (спеціальність – технік-технолог консервного виробництва);

3. механізація сільського і лісового господарства (спеціальність – технік-механік);

4. технологія пивоварного виробництва (спеціальність – технік-технолог);

5. плодоовочівництво (спеціальність – агроном-плодоовочівник);

6. плодоовочівництво з ухилом бджільництва;

7. бджільництво (спеціальність – технік-бджоловод).

На основі постанови Ради Міністрів УРСР від 27 березня 1979 року №151 “Про перетворення колгоспу ім. ХХІІ з’їзду КПРС Жмеринського району Вінницької області з приєднанням його до Чернятинського радгоспу-технікуму”, останній було передано в систему Головплодвинпрому УРСР. Після об’єднання значно розширилась база радгоспу-технікуму. Із 632 га земельних угідь, які були у довгострокового користування їх площі збільшились до 3591 га, з них: ріллі було 468 га, стало 2432 га.

У 1982-83рр. навчальному році відновлено відділення механізації сільського господарства, а в 1984-85 н.р. було відкрито нове відділення бухгалтерського обліку.

В 1982 році розпочалось будівництво нового навчального корпусу на 720 робочих місць, який було введено в дію у вересні 1983 року. Пізніше було здано в експлуатацію студентський гуртожиток на 200 місць, громадсько-побутовий корпус з актовим залом, спортзалом, їдальнею, бібліотекою і рядом службових приміщень тощо.

Навчальний заклад 1 рівня акредитації, заснований на державній власності та підпорядкований Міністерству аграрної політики України.

Згідно наказу Міністерства аграрної політики України № 879 від 10 грудня 2007 року Чернятинський аграрний технікум Вінницького ДАУ перейменований в Чернятинський коледж Вінницького ДАУ.

На даний час коледж проводить підготовку молодших спеціалістів за спеціальностями:

· 5.09010303 «Виробництво і переробка продукції рослинництва».

· 5.03050901 «Бухгалтерський облік».

· 5.09010202 «Бджільництво»

· 5.10010201 «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва».


Кучерявий Віталій Петрович

в.о. директора коледжу


В 1996 році закінчив Вінницький державний сільськогосподарський інститут. В 2012 році захистив докторську дисертацію на тему «Морфофункціональна адаптивність свиней та їх продуктивність при використанні в раціонах бактеріальних препаратів».

З липня 2014 року працював виконуючим обов’язки завідувача кафедри. З вересня 2016 року – завідувач кафедри технології виробництва продуктів тваринництва.

Має 252 наукових праці із них 93 за останні 5 років, є співавтором 9 патентів України, за вагомий внесок у розвиток аграрного сектора України нагороджений золотою медаллю конкурсу на кращу продукцію, технологію, наукову розробку «Агро 2014». Під керівництвом підготовлено 1 кандидатську дисертацію та успішно працюють 8 аспірантів.

Співпрацює з науковцями та науково-дослідними установами Грузії, Білорусії, Казахстану, Таджикистану, Молдови та Польщі.

Основний напрямок наукової діяльності – дослідження ефективності використання бактеріальних препаратів у тваринництві для отримання органічної продукції.

26 грудня 2017 року призначений в.о. директора Чернятинського коледжу ВНАУ.


Чернятинський коледж — це компактне студентське містечко у мальовничому куточку Поділля, де створено всі умови для успішного навчання, проживання і дозвілля студентів. У їхньому розпорядженні три навчальних корпуси, де є 56 кабінетів і лабораторій, комп'ютерний центр, адмінстративно-побутовий корпус з бібліотекою, читальною залою на 140 місць, забезпечений доступом до Інтернету, актовою залою, їдальнею на 200 місць, чотири спортзали, стадіон, три гуртожитки, навчальні майстерні.

Свої професійні знання і багатий досвід студентам передають 55 викладачів, серед них 18 викладачів-методистів, 38 викладачів вищої категорії, старших викладачів.

Серед викладачів коледжу є автори підручників (Білоус Валентина, Гук Людмила, Котеля Валентина, Стефанішен Михайло власники патентів, переможці обласного конкурсу «Викладач року», переможці обласних виставок з науково-методичної роботи, інформаційних технологій, технічної творчості. Пристрої, виготовлені викладачами і студентами, використовуються на виробництві.

Викладачі та студенти тісно співпрацюють, створюють різні методичні комплекси, впроваджують в процес навчання інноваційні форми та моделі навчання, виховуючи гідного спеціаліста та громадянина своєї держави. Велика увага приділяється розвитку творчих здібностей студентів, тому не дивно, що наші студенти є переможцями і призерами предметних олімпіад, професійних конкурсів, власниками патентів на різні винаходи.

В коледжі проводиться значна спортивна робота. Працюють такі спортивні секції: волейбольна, баскетбольна, футбольна, настільного тенісу, гирьового спорту, вільної боротьби, легкої атлетики. У коледжі діє студентське самоврядування, активно працює профспілкова організація студентів, метою яких є забезпечення виконання студентами своїх обов’язків та захисту їх прав.

На високому рівні працює художня самодіяльність коледжу, працює чотири гуртки художньої творчості: художній, хореографічний, драматичний, вокальний.

Чернятинський коледж пишається своїми випускниками, які стали вченими в галузі садівництва — кандидати с.г. наук, співробітник інституту садівництва Микола Шестопаль, колишній директор Подільської дослідної станції садівництва Володимир Яропуд, працюють науковими співробітниками станції Чмих Сергій, Насталенко Іван. Володимир Дубов очолював обласне об'єднання «Вінницясадпром». Займали посади директорів садорадгоспів «Ямпільський» Сіра Галина, імені «50-річчя Жовтня» с.Олександрівка Касянчук Дем'ян; «Більшовик» с. Шипинки Літус Сергій, Герой Соціалістичної праці Вознюк Надія очолювала господарство у Миколаївській області. У Вінницькому національному аграрному університеті працюють кандидати с.г. наук Людмила Шелест та довгий час очолював Вінницьку сільськогосподарську академію попередній директор Чернятинського радгоспу-технікуму Борис Зрібняк.

Спеціальність бухгалтера здобули близько двох тисяч випускників. Серед випускників відділення відомі в районі та області спеціалісти:

Ніна Гаврилюк — головний бухгалтер Жмеринського районного управління с.г., Леонід Боднар- головний бухгалтер Ялтушківськської дослідно-селекційної станції, Юлія Мельник - головний бухгалтер Чернятинського коледжу, В. Роздоба - провідний спеціаліст Шаргородського районного відділення Пенсійного фонду, В. Борсолюк - Барське КРУ, В.Стаскж - Вінницьке обласне КРУ, О.Богуцький - заступник начальник Жмеринської ДПА, Василь Малярчук - голова Жмеринської районної Ради та ін.

Багато випускників стали педагогами і щедро діляться своїми знаннями з новими поколіннями студентів. Серед них: Олександр Галицький - викладач Одеського державного аграрного університету, Оксана Чорна - викладач Вінницького НАУ.

Майстерність фахівця будь-якої галузі відточується роками, і тоді випускники нашого коледжу досягають певних висот у суспільстві, стають гордістю навчального закладу. За період свого існування відділення бжільництва підготувало багато висококваліфікованих спеціалістів. Вони працюють у різних куточках України і на різних ділянках народного господарства. Серед них: Володимир Броварський - доктор біологічних наук, завідувач кафедри «Технології продуктів бджільництва» ім. В.А. Нестерводського; Мельничук Іван - письменник, громадянин Німеччинни, викладач іспанської та італійської мов одного із університетів Німеччинни; Василь Герцак - завідувач міжрегіональним бджолорозплідником НДІ Бджільництва ім. П.І.Прокоповича; Петро Плахтій - кандидат біологічних наук, професор, завідувач кафедрою анатомії, фізіології і валеології КПДУ, автор багатьох видань; Володимир Круглов - завідуючий бджологіорозплідником «П.П. Хмельницькмед»; Стрілецький Олег - генеральний директор Хмельницького птахопрому; Олексій Кирилюк - організатор кабінету апітерапії Немирівського санаторію.

Навчаючись у нашому коледжі, можна отримати спеціальність, яка гарантуватиме стабільний дохід і моральне задоволення.


КЕРІВНИЦТВО КОЛЕДЖУ


Первачук Микола Васильович,

в.о заступника директора з навчальної роботиОсвіта вища

Закінчив Вінницький державний сільськогосподарський інститут у 1996 році.

Спеціальність: «Агрономія».

У 2003 році захистив кандидатську дисертацію.

Науковий напрямок: Оцінка впливу господарської діяльності на стан агроландшафтів.

З 29 грудня 2017 р. – в.о. заступника директора з навчальної роботи.

Освіта вища

Закінчив Вінницький педагогічний інститут

ім. М.Островського в 1997році.

Спеціальність: «Вчитель української мови та літератури, зарубіжної літератури».

Спеціаліст вищої категорії.

В коледжі працює з 2002р.

З 1 вересня 2003р. – заступник директора з виховної роботи.

Волкотруб Аркадій Олексійович,

заступник директора з виховної роботиОсвіта вища

Закінчив Українську сільськогосподарську академію 1990р.

Спеціальність: «Зооінженер».

Спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

В коледжі працює з 1990р.

З 1 вересня 1999р. – заступник директора з навчально-виробничої роботи.

З 1 вересня 2014р. – завідувач навчально-виробничою практикою.

Волкотруб Сергій Олександрович,

Завідувач навчально-виробничою практикоюДячок Іван Йосипович,

Завідувач відділення бухгалтерського обліку та бджільництваОсвіта вища

Закінчив Українську сільськогосподарську академію 1988р.

Педагогічний факультет Київського НАУ 1998р.

Спеціальність: «Бухгалтерський облік і аналіз господарської діяльності».

Спеціаліст вищої категорії, старший викладач.

В коледжі працює з 1986р.

З 1 вересня 1997р. – завідувач відділення бухгалтерського обліку та бджільництва.

Освіта вища

Закінчив Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут 1985р.

Українську сільськогосподарську академію 1992р.

Спеціальність: «Інженер-механік».

Спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

В коледжі працює з 1986р.

З 1 вересня 2000р. – завідувач агротехнічного відділення.

З 2013р. – член навчально-методичної комісії Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Стефанішен Михайло Васильович,

завідувач агротехнічного відділенняЯщук Ольга Миколаївна,

завідувач заочним відділеннямОсвіта вища

Закінчила Українську сільськогосподарську академію 1990р.

Спеціальність: «Вчений агроном».

Педагогічний факультет українського державного аграрного університету 1993р.

Спеціальність: «агроном-педагог».

Спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

В коледжі працює з 1993р.

З 1 вересня 2005р. – Завідувач заочним відділенням

Освіта вища

Закінчила Вінницький державний педагогічний інститут ім. М. Островського 1993р.

Спеціальність: «Українська мова і література».

Спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

В коледжі працює з 1994р.

З 1 вересня 1999р. – методист коледжу.

Коломієць Світлана Іванівна,

методистКрук Інна Миколаївна,

методист навчально-консультативного центру

Вінницького НАУОсвіта вища

Закінчила Вінницький державний аграрний університет 2005р.

Спеціальність: «Облік і аудит».

В коледжі працює з 2001р.

З 1 вересня 2008р. – Призначена методистом навчально-консультативного центру Вінницького НАУ

Освіта вища

Закінчила Тернопільський інститут народного господарства 1991р.

Спеціальність: «Бухгалтерський облік і аналіз господарської діяльності».

Спеціаліст вищої категорії, старший викладач.

В коледжі працює з 1991р. викладачем циклової комісії економічних дисциплін.

З 1 вересня 2007р. – обрана головою профспілкового комітету працівників коледжу

Новотна Надія Миколаївна,

голова профспілкового комітету працівників коледжу


ПРИЙОМ СТУДЕНТІВ


За державним замовленням:
На денну форму навчання з освітою на базі 9 класів:
Бухгалтерський облік- ( термін навчання 2 роки 10 місяців)
Виробництво та переробка продукції рослинництва- ( термін навчання - 3 роки 10 місяців )
Бджільництво-(термін навчання - 3 роки 6 місяців)
Експлуатація та ремонт машин і обладнання АПК-(термін навчання 3 роки 10 місяців)
Зелене будівництво і садово-паркове господарство (термін навчання — 3 роки 5 місяців)

На денну та заочну форму навчання з освітою набазі 11кл. за держзамовленням та контрактом:

Виробництво та переробка продукції рослинництва (термін навчання 2 р. 10 м.)

Експлуатація та ремонт машин і обладнання АПК (термін навчання 2 р. 10м.)

Бухгалтерський облік (термін навчання 1 рік 10 місяців)

Бджільництво (термін навчання - 2 роки 6 місяців).

Вступні випробування:

• на всі спеціальності з освітою на базі 9 класів - українська мова (диктант), математика (тестування);
• на всі спеціальності на базі 11 класів здійснюється відбір вступників за сертифікатами ЗНО з предметів: української мови і української літератури; математики або біології або фізики або історії України ( відповідно до обраної спеціальності – додаток до Правил прийому).

Вступники надсилають поштою або подають особисто до навчального закладу такі документи:
- заяву про вступ до коледжу;
- документ про освіту в оригіналі;
- ідентифікаційний код;
- медичну довідку за формою 086 У;
- 6 фотокарток розміром 3х4;
- паспорт (свідоцтво про народження) пред’являти особисто;
- особи, які вступають на умовах цільового прийому, згідно із встановленими квотами додають направлення;
- сертифікат ЗНО з предметів ( для вступників з освітою 11 класів);
- документи що дають право на пільги, вступник пред’являє особисто.

Всі студенти забезпечуються місцем проживання в гуртожитку .
Випускники коледжу можуть продовжити навчання у ВНЗ ІІІ-ІVрівня акредитації за скороченим терміном. Паралельно із здобуттям основної кваліфікації, студенти мають можливість отримати робочі професії: оператора комп’ютерного набору; водія категорії В,С; тракториста-машиніста ІІІ класу.

Сopyright © 2010-2018 ВНАУ
Всі права захищено.

Розробка та супровід сайту: Liana company