укр |  eng Перехід до системи Сократ
Головна
Про нас
Факультети
Коледжі
Абітурієнту
Студенту
Послуги
Вчена рада
 
Калетнік Григорій Миколайович
 
Відокремлені структурні підрозділи
 
Структурні підрозділи
 
Громадські організації університету
 
Ректорат
 

Вінницький національний аграрний університет (ВНАУ)

21008, м. Вінниця, вул. Сонячна, 3

Приймальня ректора
тел. (0432) 46-00-03
Приймальня президента у-ту
тел. (0432) 46-00-03
e-mail: rector@vsau.org
e-mail: office@vsau.org

Приймальна комісія

тел. (0432) 46-74-37
тел. (0432) 57-44-42
e-mail: PK_VNAU@i.ua

Комутатор
тел. (0432) 43-85-20
тел. (0432) 43-72-30

Проїзд: тролейбус № 12
Чехова – Аграрний університет
тролейбус № 13 Меморіал визволення – Аграрний універ.
тролейбус № 14 Залізничний вокзал – Аграрний універ.
маршрутне таксі № 10-А Площа перемоги – Аграрний універ.
маршрутне таксі № 16 Меморіал Визволення - Аграрний універ.
маршрутне таксі № 18-А


Почесний ректор

Почесний ректор

Середа Леонід Павлович

Вінниччина – це козацький край, що здавна народжує сильних волею та духом людей, спроможних до великих подвигів, до великих відкриттів. Таких людей не описати одним словом: талановиті, винахідливі, благородні, справжні господарі, які своїми руками та спільними зусиллями прославляють наш Вінницький край. Одним з таких великих людей і є Середа Леонід Павлович.


Коли Леонід Павлович згадує свій рідний край, свою домівку, він наче знову повертається в свої юнацькі роки, де у великому саду цвітуть рожево-білим цвітом та солодко пахнуть яблуні, де в малій хатині пахне свіжим хлібом та чути ласкавий голос матері. У цім невеликім селі Ситківці Немирівського району народився та закінчував школу відомий вчений Середа Леонід Павлович.
Закінчив 1965 року Українську сільськогосподарську академію за спеціальністю "Механізація сільського господарства".
Трудову діяльність розпочав після служби в лавах Радянської Армії в 1967 році. З 1967 по 1971 роки працював на заводі "Хмільниксільмаш" начальником цеху і головним інженером. З 1974 року запрошений на роботу до Вінницького політехнічного інституту, де пропрацював старшим викладачем кафедри технології машинобудування до 1986 року.
Після захисту кандидатської дисертації перейшов на роботу до Вінницького філіалу української сільськогосподарської академії на посаду завідуючого кафедрою сільськогосподарських машин.
В 1991 році при створенні сільськогосподарського інституту призначений проректором з навчальної роботи, а з 1992 року обраний ректором інституту. На посаді ректора інституту, а згодом ректора університету пропрацював до 2009 року. Нині - почесний ректор Вінницького національного аграрного університету, професор, у доробку якого 249 публікацій наукового, навчально-методичного характеру, 65 наукових розробок в сільськогосподарській техніці, ініціатор створення регіонального університетського центру, який поєднує 9 вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів для поєднання науки, виробництва з навчальним процесом і підняття освіти на сучасний Європейський рівень. Науковий напрямок роботи Леоніда Павловича: "Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва". Опублікував більше 200 наукових праць, із них 38 винаходів, 21підручник і посібники.
Наукова школа професора Середи Л.П. - «Удосконалення конструкції сільськогосподарських машин шляхом гідрофіксації робочих органів». Напрями наукових досліджень:
с механізація кормовиробництва (Середа Л.П., Пришляк В.М., Грицун A.B., Журенко Ю.І., Похвалюк С.Г., Кулижський В.М., Ковальчук О.В., Бабин I.A., Яропуд В.М.)
с удосконалення машин бурякозбирального комплексу (Середа Л.П., Пришляк В.М., Бабин І.А, Подолянин І.М.).
с удосконалення механізованих процесів роботи сільськогосподарських машин на схилових землях (Середа Л.П., Пришляк В.М., Нагорний Ю.О.)
с теорія та методика викладання сільськогосподарських машин у вищих навчальних закладах (Середа Л.П., Пришляк В.М.)
За час роботи на посаді ректора проведено велику роботу щодо створення матеріально-технічної бази сільськогосподарського інституту та акредитації його за III рівнем, а в 2000 році - за IV рівнем і надання йому статусу державного аграрного університету. За безпосередньої участі та з його ініціативи професором Середою Л.П. відкрито 14 спеціалізацій і у 2002 році такі нові спеціальності:
- економічна кібернетика;
- машини та обладнання с.-г. виробництва;
- машини та обладнання переробної та харчової промисловості;
- агроекологія.
Середа Л.П. є одним з ініціаторів відкриття на базі спортивного табору «Олімпія» в с. Селище, курсів з перепідготовки кадрів для агропромислового комплексу області. Значний вклад вніс у розвиток міжнародних зв'язків і організації проекту «Підтримка українського приватного фермерства та наукового співробітництва США - Україна 1999-2002рр.»
2002-2005 рр. - проект «Підвищення доходів українських с.-г. виробників через сільськогосподарську систему «ЕКСТЕНШ» - Університет штату Луїзіана і ВДАУ.
2002 рік - угода між сільськогосподарським коледжем Пенсільванського університету США і ВДАУ щодо співробітництва в галузі підготовки викладачів економічних дисциплін та обміну студентами.
За значний вклад у розвиток аграрної науки, освіти і якісне виконання державного завдання щодо підготовки висококваліфікованих спеціалістів для агропромислового комплексу указом Президента України у 2002 році професору Середі Л.П. присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України», у 2008 році Указом Президента України він нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня, відзнакою «Знак Пошани», є повним кавалером знаку «Відмінник аграрної освіти» Міністерства аграрної політики України. В 2009 році нагороджений Вінницькою обласною радою і облдержадміністрацією «За заслуги перед Вінниччиною».
Сopyright © 2010-2018 ВНАУ
Всі права захищено.

Розробка та супровід сайту: Liana company