укр |  eng Перехід до системи Сократ
Головна
Про нас
Факультети
Коледжі
Абітурієнту
Студенту
Послуги

Вінницький національний аграрний університет (ВНАУ)

21008, м. Вінниця, вул. Сонячна, 3

Приймальня ректора
тел. (0432) 46-00-03
Приймальня президента у-ту
тел. (0432) 46-00-03
e-mail: rector@vsau.org
e-mail: office@vsau.org

Приймальна комісія

тел. (0432) 46-74-37
тел. (0432) 57-44-42
e-mail: PK_VNAU@i.ua

Комутатор
тел. (0432) 43-85-20
тел. (0432) 43-72-30

Проїзд: тролейбус № 12
Чехова – Аграрний університет
тролейбус № 13 Меморіал визволення – Аграрний універ.
тролейбус № 14 Залізничний вокзал – Аграрний універ.
маршрутне таксі № 10-А Площа перемоги – Аграрний універ.
маршрутне таксі № 16 Меморіал Визволення - Аграрний універ.
маршрутне таксі № 18-А


У читальній залі №3 пройшло стрітення з поезією


Творчий вечір письменника Віктора Мельника зібрав чимало молоді й пройшов на одному солодко-щемкому диханні. Адже на ньому звучала любовна лірика поета.

Віктор Мельник – один із найвідоміших серед подільських письменників сучасності. Та й за широтою літературного поля він поза конкуренцією. Поет, прозаїк, журналіст, перекладач, літературний критик…. Словом, як сам себе називає п. Віктор, «типовий літературний багатоверстатник». На його рахунку понад тринадцять книжок, три з яких заслужили на перевидання. Багатожанровість, енциклопедизм і різнобічна літературна діяльність В. Мельника вивела його в ранг найбільш оригінальних й популярних авторів Вінниччини.

Поета представила директор бібліотекар Надія Головко, а сам він сказав, що буде просто читати вірші й ділитися спогадами про свій життєвий та творчий шлях. В тій розповіді серйозне, глибоко-філософське й жартівливе самоіронічне слово переплелося так природно, що молодь слухала, затамувавши подих.

Родом В. Мельник із села Краснопілка на Уманщині. Писати почав ще зі шкільної парти. Потім було навчання на філологічному факультеті Вінницького педагогічного інституту, впродовж якого (що є рідкістю) молодого автора вже було зараховано до спілки письменників України. Потім працював журналістом на різних посадах у різних виданнях, в тому числі центральних. Ще зовсім недавно Віктор Мельник був власним кореспондентом газети «Україна молода» у Вінницькій області. Перші вірші опублікував 1975 року в газеті «Уманська зоря». Потім були вдалі проекти, збірки, літературні премії. Автор перекладів з англійської, німецької, шведської, данської, чеської, польської мов. З останніми своїми збірками, і познайомив студентів під час зібрання.

Яскрава грань творчості пана Віктора – історичні дослідження. Автор зізнався, що йому подобається працювати в архівах та бібліотеках, а згодом оприлюднювати для людей «заховані» унікальні матеріали, і зазначив, що, коли б не став письменником, то був би істориком. В результаті дослідницької роботи Віктора Мельника побачила вийшла в світ збірка «Пам’яті авторучки». Книжка містить вибрану публіцистику автора, більшість матеріалів якої мають історичний характер - розповідають про відомих особистостей, які жили в нашому краї, про події, що тут відбувались. Окремо виділяються дорожні нариси, написані автором після мандрівок по Україні та зарубіжжю. Письменник вперше на Вінниччині підготував серію матеріалів для періодики про страшні події голодомору 1932-1933 років. Цікавий В. Мельник і тим, що є єдиним серед подільських письменників, хто працює у детективному жанрі. Великий масив зібраного кримінального матеріалу спонукав автора взятися за написання детективного роману «Двійник невідомого контрабандиста». Книга висвітлює роботу вінницьких слідчих, розповідає про Вінниччину криміналістичну і описує найрезонансніші події, як крадіжка з управління Нацбанку 80 мільйонів гривень, викрадення губернаторського онука та спробу розстріляти з автомата вінницького мера.


Під час зустрічі із молоддю Віктор Мельник пригадував неймовірні реальні історії із власного життя, читав свої поезії. Цитувати їх немає смислу. Бо краще самому відкрити збірку, приміром «Вибрані ночі», й прочитати кілька рядків. Можливо, для когось вони стануть прозрінням і одкровенням. Студенти наприкінці зустрічі залюбки брали автографи у оригінального письменника, що вже може стати свідченням популярності Віктора Мельника серед вінничан.

Сopyright © 2010-2018 ВНАУ
Всі права захищено.

Розробка та супровід сайту: Liana company