logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

День відкритих дверей 2018

Вінницький національний аграрний університет відзначає свято єднання, адже на порозі бажані гості – майбутні наші абітурієнти, а сьогодні – випускники шкіл Вінницької та сусідніх областей України. Вони точно знають, що отримають гідну освіту у ВНАУ, здобудуть практичні навички, вийдуть у світ висококваліфікованими фахівцями і підніматимуть економіку нашої держави на новий щабель. І це не лише слова. Адже викладачі ВНАУ навчають студентів за ефективними сучасними методиками, використовують модернізовану матеріально-технічну базу. Наші студенти навчаються вести господарство самостійно, беззаперечним доказом тому є створення студентських навчально-фермерських господарств, де майбутні аграрії здобувають усі необхідні практичні навички та впроваджують свої найсміливіші ідеї. Беззаперечним для сучасної прогресивної молоді є також той факт, що аграрна галузь економіки України – невичерпне джерело економічної стабільності держави. А Вінницький національний аграрний університет є одним із найкращих та найперспективніших аграрних вищих навчальних закладів України, адже лише за кілька останніх років підписано більше 50 договорів про міжнародну співпрацю, зміцнено матеріально-технічну навчальну базу, університет підтримує тісні зв’язки із роботодавцями, завдяки яким переважна більшість випускників отримує роботу за фахом, постійно підвищує рівень та збільшує кількість наукових праць і найголовніше – створює сприятливу для навчання, праці й відпочинку атмосферу, де кожен відчуває себе частиною єдиної аграрної родини, де хочеться творити та викладатись на всі 100%.
ВНАУ – це великий дружній колектив, де чітко організована спільна праця і взаємопідтримка, де кожному нададуть кваліфіковану допомогу і розрадять добрим словом, поділяться частинкою світлого серця і гостинно відчинять свої двері. Дружня університетська родина старанно готувалась до свята, аби кожен, хто завітає до нас, почувався, як удома. Студентський актив Вінницького національного аграрного університету першим зустрів майбутніх друзів та під супровід улюбленої молодіжної музики запросив абітурієнтів зробити спільне фото біля спеціально облаштованої фотозони на згадку про перший день у рідному ВНАУ. Гостинні дівчата й хлопці студентської ради університету та студентської профспілки залюбки пригощали гостей духмяними смаколиками і теплим чаєм, то ж кожен, хто прийшов сьогодні до ВНАУ, відчув себе частинкою студентської родини.
У холі корпусу № 2 на абітурієнтів чекали зустрічі із деканами факультетів, які вони обрали, а також із фахівцями приймальної комісії, які консультували їх із питань вступу-2018. Святково прикрашена величезна зала усією своєю сутністю демонструвала, що сьогодні велике свято єднання сердець, своєрідне університетське стрітення, адже разом із потоком гостей до ВНАУ увірвалися нові емоції, нові ідеї та перспективи. Майбутні аграрії відвідали виставку науково-технічної творчості, підготовлену викладачами і студентами університету, яка вражає креативністю – моделі сільськогосподарської техніки, модулі, важелі й усе те, що власноруч створюють студенти-механіки, – без перебільшення заслуговували того захвату й приємного здивування в очах наших гостей.
Досить складно показати за один день усе, чим живе наш університет, але кожен факультет вкладав у майстер-класи та тренінги для абітурієнтів частину своєї душі. Абітурієнти мали можливість відвідати психологічний тренінг «Обираємо професію свідомо», змодельоване «Судове засідання» для майбутніх юристів та конкурс «Лінгвістичний КВК», цікавий флористичний майстер-клас «Як створити квіткову казку», основи моделювання на 3-D принтері, майстер-клас із навощування вощини для любителів бджільництва. Гості мали змогу отримати цікаві поради і власноруч виготовити справжній італійський сир «Mozzarella» та духмяну піццу, спробували себе в галузі бухгалтерії з програмою 1С:Бухгалтерія, ознайомилися з елементами гостинності в готельній справі. Серед обіцяних сюрпризів – розпис печива до Великодня, найкращого та найвеличнішого свята для кожного християнина, а віртуальний тур «Вінниця історична» ознайомив гостей із минулим нашого міста.
Скрізь лунала бадьора музика, світло та яскраво стелилась дорога до святкової зали центру культури та дозвілля, де на абітурієнтів чекали справжні перлини пісенної творчості, народжені у ВНАУ, неймовірні таланти, яким тут завжди щиро раді. Це дивовижні творчі колективи та надзвичайні солісти, яких можна слухати годинами, якими можна зачаровуватися, яким хочеться дарувати щире глядацьке захоплення – народний ансамбль танцю «Світанок», ліричний саксофоніст Вадим Сидоренко, квартет «Молодь України», дует «Надія», вокальне дівоче тріо і справжні співаки-романтики Ярослав Фурман та Олег Ковальчук, переможці чемпіонатів України серед юніорів, переможці Міжнародного турніру у Польщі та фіналісти Чемпіонату світу у Парижі, майстри спорту зі спортивної гімнастики Дмитро Бордяківський та Наталія Юськів змусили усіх присутніх затамувати подих і з захопленням споглядати легкість складного акробатичного тріумфу, а найхаризматичніша зіркова пара Подільського балу-2018 Олег Ковальчук та Вікторія Санцевич подарували глядацькій аудиторії нестримну енергію і запал сольного фінального танцю. Університет гостинно запрошує на навчання талановиту молодь, адже українські аграрії, діти щедрої подільської землі, ніколи не скупились на щирість душі, виливаючи усю свою кришталеву красу в нестримну силу пісенно-музичного водограю. Серед наших випускників є відомі вокалісти, котрі продовжують розвивати свій талант у стінах ВНАУ – це фіналіст V сезону зіркового телешоу Х-фактор, працівник нашого університету Валентин Столярчук та ведуча свята, директор центру культури та дозвілля, володарка надзвичайного вокального таланту Дар’я Погребняк, котрі подарували глядачам незрівнянну творчу насолоду. Близько 40% наших випускників – науковці Вінницького національного аграрного університету, котрі перейняли досвід своїх викладачів, зробили власні наукові відкриття та винаходи і тепер навчають студентів бути гідними фахівцями своєї справи та щиро любити свою державу. Більшість наших випускників – тепер успішні роботодавці, відомі політики, фахівці державної служби України, яскраві особистості, котрі з легкістю використали власний потенціал та величезний багаж знань, умінь і навичок, здобутий у стінах ВНАУ, і тепер прославляють аграрну галузь економіки на всеукраїнському й міжнародному рівні, реалізуючи власну продукцію у різних країнах Європи. Зі сцени університету дякували рідному ВНАУ за вдалий старт у житті Слободянюк Микола Володимирович, голова Вінницького обласного територіального відділення антимонопольного комітету України, Кобильченко Олександр Григорович, заступник директора з питань виробництва торгової марки «Наша Ряба», Дідик Анатолій Павлович, директор фермерського господарства «Врожайне», які сьогодні є висококласними професіоналами, котрі не лише здобули фах, знання і досвід у ВНАУ, але й зустріли тут свою долю, створили студентські сім’ї і все своє життя навіки поєднали з Вінницьким національним аграрним університетом. 


Зустріч із ректором університету Віктором Мазуром розвіяла останні сумніви у абітурієнтів, що недаремно у такий холодний березневий день подолали десятки чи навіть сотні кілометрів і завітали до Вінницького національного аграрного університету. Адже, як зауважив Віктор Анатолійович, вибір майбутнього – це один із вирішальних моментів у житті кожної людини, і він обов’язково має бути правильним на шляху до здійснення мрії. Ректор наголосив на безмежних можливостях, які відкриває університет перед кожним абітурієнтом, на сучасній навчальній матеріально-технічній базі, високому науково-фаховому рівні викладачів та зазначив, що наші студенти – рівноправні партнери, чиї громадські ініціативи та проекти знайшли своє відображення на просторах області.
«Яскравим свідченням цьому є наша студентська рада, наші представники є і у Студентській раді Вінниччини, яку теж очолив наш студент Олександр Мельник. Це є свідченням визнання головної ідеології університету – збереження і розвитку української економіки загалом та аграрного сектору зокрема». Віктор Анатолійович також передав найщиріші вітання і теплі слова подяки, шани та поваги від президента університету Григорія Калетніка, чий досвід, прагматизм і колосальне бачення майбутнього дозволяє нам готувати професійний колектив, збільшувати кількість студентів, які навчаються у ВНАУ. Щороку 200-350 студентів Вінницького національного аграрного університету використовують унікальну можливість проходити науково-виробничу навчальну практику за кордоном, а творчі колективи університету – прославляти рідний заклад та культуру нашого народу в усіх мальованих куточках світу: Швейцарії, Австралії, Польщі, Чехії, Німеччині, Словаччині, Білорусі.
Наша альма-матер пишається своїми найкращими студентами, різносторонніми особистостями і провідними молодими науковцями – Олександром Мельником, Артуром Войтенком, Тетяною Бараболею та Павлом Довганем, котрі сьогодні поділилися з гостями власними спогадами про вибір навчального закладу та про найкращі студентські роки в аграрному.
Сучасний рівень університету – це результат багаторічної щоденної праці всього колективу, єдності і дружньої підтримки, людяності й патріотизму, одна зі сходинок його стрімкого професійного розвитку.
Фінальна пісня «Візьмемось за руки» у виконанні Валентина Столярчука і Дар’ї Погребняк зачепила у глядацьких серцях найтонші струни почуттів і єдина мелодія ринула у світ. Після творчого запалу святкового концерту на гостей чекали цікаві екскурсії світлими просторими аудиторіями, кабінетами та відділами університету, коротке перше знайомство зі структурними підрозділами, деканатами та кафедрами, цікаве спілкування та неперевершені позитивні емоції. Ми дякуємо всім: батькам, майбутнім абітурієнтам, гостям, хто сьогодні сміливо зайшов у навстіж відчинені двері університету та серця науково-педагогічних працівників і щиро віримо, що все найкраще у нас – попереду.

68

Події у світлинах