logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

Міжнародна діяльність

 

УМОВИ УЧАСТІ У КОНФЕРЕНЦІЇ

 

Контакти: inter.depart.vnau@gmail.com

Одним із основних напрямів діяльності університету є розвиток міжнародного співробітництва.

ВНАУ активно співпрацює із закордонними університетами і міжнародними організаціями із понад 30-ти країн, з якими підписані угоди, договори та меморандуми про навчальне, освітнє, наукове та міжнародне співробітництво. Зокрема, зі Словацьким сільськогосподарським університетом в м. Нітра, Університетом ветеринарної медицини і фармації в м. Кошице, Технічним університетом в м. Зволен, Академічним співтовариством ім. М. Балудянського, Східно-Європейською агенцією розвитку (Словаччина), Природничим університетом в м. Познань, Університетом міжнародних стосунків і суспільної комунікації в м. Хелм, Варшавським університетом наук про життя, Вищою школою охорони здоров’я та суспільних наук (Польща), Сент-Іштванським університетом (Угорщина), Університетом «Овідіус» в м. Константа (Румунія), Університетом Донья Горіца (Чорногорія), Університетом агробізнесу та сільського розвитку (Болгарія), Університетом Латвії, Литовським Бізнес університетом прикладних наук, Естонським університетом Життєвих наук в м. Тарту, Донським державним технічним університетом, Білоруською державною сільськогосподарською академією, РУП «Інститут м'ясо-молочної промисловості», Науково-практичним центром національної академії наук Білорусі з тваринництва, Мозирським державним педагогічним університетом імені І. П. Шимякіна (Республіка Білорусь), Академією Сільськогосподарських наук Грузії, Державним університетом Іллі (Грузія), Національним інститутом економічних досліджень (Республіка Молдова), Китайсько-українською асоціацією з реалізації міжнародних проектів (Китай), Дронтонським сільськогосподарським університетом (Нідерланди), Політехнічним університетом в м. Тірана (Албанія), Джомо Кеніата Університетом Сільського господарства та Технологій в м. Жужа (Кенія), Державним університетом штату Канзас, Університетом штату Огайо, Пенсільванським державним Університетом, Державним університетом Діккінсона, Державним університетом штату Луїзіана (США), Королівським Сільськогосподарським коледжем (Великобританія), Аграрним коледжем міста Олдс (Канада).

Також ВНАУ входить до мережі престижних міжнародних організацій: Вишеградської асоціації університетів (VUA) та Асоціації університетів Чорноморського регіону (BSUN) .

17-24 травня 2018 року президент ВНАУ, д.е.н., академік Григорій Калетнік взяв участь в роботі ІІ Симпозіуму ректорів Вишеградської Асоціації університетів, що проходив на базі Луїзіанського державного університету. В результаті домовленостей підписані двосторонні договори про партнерство, співробітництво та науковий обмін між Вінницьким національним аграрним університетом, Всеукраїнським науково-навчальним Консорціумом та Луїзіанським державним університетом. З 50-ти університетів Європи та США ВНАУ став єдиним навчальним закладом, із яким було укладено угоду про співробітництво.

18 червня 2018 року делегація ВНАУ на чолі із президентом Григорієм Калетніком та ректором університету Віктором Мазуром взяла участь у Конгресі  BSUN 2018 «ООН 2030. Цілі сталого розвитку в Чорноморському регіоні: від науки до впровадження», що відбувся на базі університету Арістотеля (м. Салоніки, Греція). Президент ВНАУ Григорій Калетнік, як учасник освітньої сесії, був одним із перших доповідачів. Його доповідь: «Формування науково-інноваційного економічного простору. Поєднання освітніх можливостей університету та науково-практичного потенціалу Консорціуму» викликала в учасників конгресу неабиякий інтерес та жваву дискусію. Учасники заходу схвально оцінили модель розвитку Університетів у складі кластерних об’єднань за принципами, які закладені у діяльність Всеукраїнського науково-навчального Консорціуму.

Ім’я Вінницького національного аграрного університету добре відоме закордонним партнерам своїми здобутками, науковими досягненнями, винаходами та стартапами.

Переконливу перемогу нашим молодим науковцям вдалося привезти із престижного міжнародного конкурсу University Startup World Cup 2018. Конкурс щороку проводиться у м. Копенгаген (Данія) та має на меті створити платформу для обміну думками, науковими дослідженнями, а також залучити молодих талановитих учених  до сфери бізнесу. Рівень конкурсу надзвичайно високий – 70 кращих університетських стартапів із 45 країн світу. Команда науковців ВНАУ конкурувала з потужними американськими, австралійськими, канадськими, німецькими, ірландськими, датськими, словацькими, португальськими, шведськими, китайськими, фінляндськими навчальними закладами.  Зокрема, з командами таких відомих університетів, як Гарвардський університет (США), Технічний університет Гамбургу (Німеччина), найбільшим Технічним університетом Данії та ін. Стартап Вінницького національного аграрного університету ще від початку викликав жвавий інтерес серед журі, менторів та представників відомих компаній. Використання високоефективних вібраційних млинів безперервної дії для помелу сипкої сировини дозволяє створити низку нових продуктів для споживача та підвищити їх якісні показники. Своє застосування вібромлини можуть знайти у різноманітних галузях – від фармацевтики до будівництва. Така інноваційна ідея та підтримка всього колективу університету дала можливість отримати омріяну перемогу у номінації «Social Media Award». Такої підтримки Європа ще не бачила. Вперше в історії конкурсу під час онлайн-голосування проект набрав більше 16 000 голосів із усього світу.

12-14 листопада команда науковців університету презентувала три інноваційних стартапи на Міжнародному молодіжному конкурсі «STARTUP-ПРОЕКТ» (м. Єреван, Вірменія). Це конкурс бізнес-ідей та проектів, які спрямовані на розвиток підприємницької ініціативи та креативного мислення, навичок бізнес-моделювання та бізнес-проектування, перевірку бізнес-ідей на реалістичність.

На міжнародний молодіжний конкурс було представлено 87 робіт від представників України, Вірменії, Латвії, Казахстану, Молдови, Білорусії і Грузії. За результатами рейтингового оцінювання проектів міжнародними експертами у ІІ тур конкурсу пройшли 18 команд, 3 із яких – Вінницького національного аграрного університету. У результаті напруженої боротьби команда ВНАУ із стартапом «Автоматизована гідропонна установка з можливістю віддаленого керування» (GET-ECO) впевнено здобула бронзу і чергове визнання вітчизняних інноваційних розробок. 

20 листопада 2018 року наші науковці презентували свої інноваційні розробки на саміті Україна-Ізраїль, а 21 листопада Innovation Market 2018 (м. Київ).

Зарубіжні університети-партнери:

№ п/п

Назва університету-партнера

Країна

Посилання на документ

Короткий опис змісту

1

Університет агробізнесу та розвитку сільських районів

Болгарія

Договір про співпрацю

28.10.2016-28.10.2021рр.

Обмін викладачами, вченими, докторантами, магістрантами та бакалаврами для проведення сумісних досліджень. Наукове керівництво та опонування дисертаційних робіт. Підвищення кваліфікації викладачів, магістрантів та докторантів на базі вузу-партнера. Обмін навчальними планами, методичною літературою та програмним забезпеченням. Взаємне використання засобів дистанційного навчання для підготовки спеціалістів

2

Пловдивський аграрний університет

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін

2019-2024 рр.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях. Взаємообмін для читання лекцій, підготовка кадрів через аспірантуру та докторантуру. Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій сферах. Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів

3

Національний аграрний університет Вірменії

Республіка Вірменія

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін

29.05.2018 рр.- 29.05.2022 pp.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях. Взаємообмін для читання лекцій, підготовка кадрів через аспірантуру та докторантуру. Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій сферах. Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів

4

Аграрний університет Грузії

Грузія

Договір про співпрацю

12.01.2016-12.01.2021 pp.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

Сприяння налагодженню взаємної співпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

Інформаційний обмін в академічній, науковій і соціальній сферах взаємовигідних для обох сторін

5

Кавказький Міжнародний університет

 

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін

2021-2026 рр.

Стимулювання академічного обміну та співпраці між установами. Забезпечення академічної мобільності викладачів, докторантів, аспірантів, студентів (бакалаври, магістри та PhD програми). Організація спільних семінарів, курсів та інших наукових заходів. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів. Сприяння впровадженню результатів співробітництва у економіку обох країн. Розробка спільних програм подвійного ступеня. Визнання ECTS (кредитів), накопичених в період мобільності відповідно до встановлених внутрішніх правил та процедур вузів-партнерів

6

Академія сільськогосподарських наук Грузії

Договір про творчу співпрацю 03.10.2013-безстроковий

Організація співпраці в підготовці науково-педагогічних кадрів і спеціалістів вищої професійної освіти. Сумісна науково-дослідна діяльність на базі кадрового потенціалу обох сторін. Науково-методична та науково-практична співпраця. Проведення сумісних науково-технічних міроприємств різного рівня (симпозіуми, семінари, форуми, конференції, читання і т.п.). Проведення сумісної дослідно-експериментальної діяльності

7

Державний університет Іллі

Договір про співпрацю

13.05.2016-13.05.2021 

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях. Взаємообмін для читання лекцій, підготовка кадрів через аспірантуру та докторантуру. Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій сферах. Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів.

8

ООО Корона

Договір про співпрацю

2013-2018 рр.

 

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

9

Литовський Бізнес Університет прикладних наук

Литва

Договір про співпрацю

2021-2026

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

Сприяння налагодженню взаємної співпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

Інформаційний обмін в академічній, науковій і соціальній сферах взаємовигідних для обох сторін

10

Латвійський університет

Латвія

Договір про взаєморозуміння та співпрацю

2019-2024 pp.

Обмін викладачами та студентами. Спільна дослідницька діяльність. Участь у семінарах та навчальних нарадах. Обмін навчальними матеріалами та іншою інформацією. Спеціальні короткострокові навчальні програми. Обмін адміністративним персоналом та координаторами. Спільні культурні програми

11

Державний Аграрний університет Молдови

Молдова

Договір про творчу співпрацю по травень 2021 року

Розвиток і зміцнення наукових зв’язків між партнерами. Проведення спільних досліджень у галузі за напрямом: рослинництво, агрохімія, селекція, насінництво, агробіотехнологія та органічне виробництво. Розробка та реалізація спільних наукових проектів, підготовку та видання підручників, науково-методичних матеріалів. Проведення спільних наукових досліджень за напрямом: рослинництво, агрохімія, селекція, насінництво, агробіотехнологія та органічне виробництво. Взаємна публікація наукових статей, видання сумісних наукових збірників. Обмін інформацією і планами проведення симпозіумів, конференцій, емінарів. Обмін магістрами, аспірантами, здобувачами для участі в наукових, науково-практичних конференціях, проходження наукового стажування.. Рецензування дисертаційних робіт рослинницької та агрохімічної тематики. Підготовка зовнішніх відзивів на дисертації, магістерські дипломні роботи. Рецензування навчальних програм, навчальних посібників, статей

12

Національний Інститут Економічних Досліджень

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін
2021-2026 рр.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

Сприяння налагодженню взаємної співпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

Інформаційний обмін в академічній, науковій і соціальній сферах взаємовигідних для обох сторін

13

Науково-практичний інститут біотехнології в зоотехнології і ветеринарної медецини

Договір про співпрацю
2021-2026 рр.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

14

Інститут суспільних наук

Польща

Угода про співробітництво

23.11.2016-23.11.2021 pp.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

Сприяння налагодженню взаємної співпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

Інформаційний обмін в академічній, науковій і соціальній сферах взаємовигідних для обох сторін

15

Університет Міжнародних стосунків і суспільної комунікації м. Хелм

Угода про співпрацю

05.04.2016-05.04.2021 pp.

Розвиток та залучення спільних вчених, дослідників до проектних робіт, котрі є спільним досягненням та цікавими для обох сторін. Сприяння обміну науковцями, викладачами та студентами. Обмін досвідом в організації навчального процесу в університетах. Представлення нових робочих програм. Спільні гранти, навчально-наукові проекти. Обмін публікаціями та методичними матеріалами

16

Вища школа охорони здоров’я та суспільних наук

Угода про співробітництво

23.11.2016-23.11.2021 pp.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

Сприяння налагодженню взаємної співпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

Інформаційний обмін в академічній, науковій і соціальній сферах взаємовигідних для обох сторін

17

Варшавський університет Природничих наук

Меморандум про взаєморозуміння

19.09.2018-19.09.2022 рр.

Взаємообмін з метою Зміцнення співпраці науковців у дослідницькій та сільскогосподар ській сферах. Участь у конференціях. Сумісні навчальні та наукові проекти. Сумісні навчальні програми. Сумісні публікації.

18

Вища школа Бізнесу – Національний Університет Луїз

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін 2018-2023 pp.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях. Взаємообмін для читання лекцій, підготовка кадрів через аспірантуру та докторантуру. Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій сферах. Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів

19

Центр підвищення кваліфікації в Новому селі

Договір про співпрацю 

2014-2018 рр.

Сумісні програми стажування та підвищення кваліфікації. Обмін досвідом в освітній та інноваційній діяльності. Виконання сумісних програм та проектів. Сумісне публікування результатів досліджень

20

Академія Агробізнесу в м. Ломжа

Договір про проведення стажування

2021-2026

Сумісні програми стажування з напрямку «Агробізнес»

21

Білоруський державний аграрний технічний університет

Республіка

Білорусь

Договір про співпрацю в галузі науки, освіти і додаткової освіти для дорослих 25.05.2018-25.05.2022 pp.

Взаємний обмін досвідом в сфері освітньої та науково-технічної діяльності. Сумісні програми стажування та підвищення кваліфікації. Обмін досвідом в освітній та інноваційній діяльності. Виконання сумісних програм та проектів. Сумісне публікування результатів досліджень

22

Мозирський державний педагогічний університет ім. Шемякіна

Договір про співпрацю

05.11.2017-2021 pp.

Сумісні наукові дослідження. Розробка сумісних навчальних програм. Сумісні публікації. Програми стажування та підвищення кваліфікації. Академічна мобільність науково-педагогічних працівників, аспірантів та студентів

23

РУП «Інститут м’ясо-молочної промисловості»

Договір про співпрацю

11.04.2017-11.04.2021

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

Сприяння налагодженню взаємної співпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

Інформаційний обмін в академічній, науковій і соціальній сферах взаємовигідних для обох сторін

24

РУП «Научно-практический центр ННАН Беларуси по земледелию»

Договір про співпрацю
2015-2020 рр.

Обмін генетичними ресурсами культурних рослин і їх диких родичів, а також їх збір, вивчення, збереження та ефективне використання в якості вихідного матеріалу для селекції в Білорусі і Україні.

25

Гродненський державний аграрний університет

Договір про співпрацю 

2014-2019 рр. 

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

26

ООО Дріжджевий комбінат

Договір про співпрацю

2016-2019 рр.

Виконання науково-дослідних робіт з теми "Оцінка господарської-біологічної ефективності застосування регулятора росту Ростмомент при вирощуванні картоплі, ячменю пивоварного, кукурудзи, огірків, томатів, квасолі, гороху, сої, цукрового буряка, соняшнику, редьки олійної, ліщини, волоського горіха, грибів (гливи звичайної), багаторічних і однорічних квіткових рослин, яблуні, декоративних хвойних рослин".

27

Білоруська державна сільськогосподарська академія 

Договір про співпрацю

2017-2021 рр.

Обмін викладачами та студентами. Спільна дослідницька діяльність. Участь у семінарах та навчальних нарадах. Обмін навчальними матеріалами та іншою інформацією. Спеціальні короткострокові навчальні програми. Обмін адміністративним персоналом та координаторами. Спільні культурні програми

28

Університет «Овідіус» в м. Константа

Румунія

Договір про співпрацю

06.06.2016-06.06.2021 pp.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

Сприяння налагодженню взаємної співпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

Інформаційний обмін в академічній, науковій і соціальній сферах взаємовигідних для обох сторін

29

Університет “Штефан чел Маре”

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін 2019-2024 pp.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях. Взаємообмін для читання лекцій, підготовка кадрів через аспірантуру та докторантуру. Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій сферах. Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів

30

Асоціація університетів Чорноморського регіону

Свідоцтво про членство

Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

31

 Університет Жіліна

 

Словаччина

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін 18.04.2018-18.04.2023 pp.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях. Взаємообмін для читання лекцій, підготовка кадрів через аспірантуру та докторантуру. Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій сферах. Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів

32

Словацький аграрний університет
у м. Нітра

Договір про співпрацю 2021-2026 pp.

Подвійні дипломи.

Взаємообмін науково-педагогічних працівників. Обмін науковою та науково-методичною літературою, сумісні консультації у сферах спільних інтересів. Обмін досвідом у сфері підготовки висококваліфікованих спеціалістів. Сумісне проведення конференцій, симпозіумів тощо.

Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів

33

Університет ветеринарної медицини і фармації у м. Кошице

Договір про співпрацю 09.01.2017-09.01.2021 рр.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

Сприяння налагодженню взаємної співпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

Інформаційний обмін в академічній, науковій і соціальній сферах взаємовигідних для обох сторін

34

Академічне співтовариство ім. Михайла Балудянського

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін

20.04.2018-20.04.2022 рр.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях. Взаємообмін для читання лекцій, підготовка кадрів через аспірантуру та докторантуру. Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій сферах. Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів

35

Східно Європейська агенція розвитку

Договір про співпрацю

2015-2020 рр.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

36

Сент-Іштван університет у м. Геделе

Угорщина

 

Договір про співпрацю 01.03.2017-01.03.2021 pp.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

Сприяння налагодженню взаємної співпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

Інформаційний обмін в академічній, науковій і соціальній сферах взаємовигідних для обох сторін

37

Вишеградська асоціація університетів

Свідоцтво про членство

Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

38

Університет прикладних наук Вайєнштафен-Тріздорф

Німеччина

Договір про співпрацю

2019-2024 pp.

Подвійні дипломи.

Двохсторонній обмін науково-педагогічними працівниками та студентами. Спільна наукова робота у сфері спільних інтересів, сумісні наукові публікації, академічна мобільність викладачів та студентів

39

Университет

Хоэнхайм

Договір про співпрацю

2019-2024 pp.

Подвійні дипломи.

Двохсторонній обмін науково-педагогічними працівниками та студентами. Спільна наукова робота у сфері спільних інтересів, сумісні наукові публікації, академічна мобільність викладачів та студентів

40

Сільське господарство і екологічна рівновага зі Східною Європою (Logo)

Договір про співпрацю 

2017-2022 рр.

Виробнича практика для студентів сільськогосподарських спеціальностей. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

41

Університет Барі Альдо Моро

Італія

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін

2019-2023 рр.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях. Взаємообмін для читання лекцій, підготовка кадрів через аспірантуру та докторантуру. Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій сферах. Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів

42

Університет Болоньї

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін

2018-2022 рр.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях. Взаємообмін для читання лекцій, підготовка кадрів через аспірантуру та докторантуру. Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій сферах. Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів

43

Фолкуніверситет

Швеція

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін 20.03.2018-20.032022 pp.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях. Взаємообмін для читання лекцій, підготовка кадрів через аспірантуру та докторантуру. Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій сферах. Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів

44

Естонський університет Життєвих наук

Естонія

Договір про співпрацю

2018-2022 рр.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

Сприяння налагодженню взаємної співпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

Інформаційний обмін в академічній, науковій і соціальній сферах взаємовигідних для обох сторін.

45

Дронтонський професійний університет

Нідерланди

Угода про освітню та наукову співпрацю

Безстрокова угода

Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

46

Old College

Канада

Меморандум співпраці. Безстроковий

Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

47

Коледж сільськогосподарських наук Пенсильванського державного університету

США

 

 

 

 

Договір про співпрацю 2010-2015 pp.

Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

48

Дікінсонівський державний університет

Договір про співпрацю 

2011-2016

Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

49

Сільськогоподарський центр державного університету штату Луїзіана 

Договір про співпрацю

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

50

Університет штату Канзас 

Договір про співпрацю

2010-2015 рр.

Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

51

Institut national supérieur des sciences agronomiques, de l'alimentation et de l'environnement

Франція

Договір про співпрацю
2020-2025 рр.

 

Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

52

Китайсько-українська асоціація по реалізації іжнародних проектів 

Китай

Договір про співпрацю

2013-2023 рр.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

53

Вища школа міжнародних стосунків і суспільної комунікації в Хелмі (Польща

Польща

 

Договір про співпрацю

2016-2021 рр.

Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

54

Куявський університет у Влоцлавеку

Договір про співпрацю
2021-2026 рр.

Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

55

Університет Донья Горіца

Чорногорія

Договір про співпрацю

2013-2018 рр.

Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

56

Вірменський державний економічний університет

Вірменія 

Договір про співпрацю

2020-2025 рр. 

 

Розробка та втілення спільних освітніх,
наукових та дослідницьких проектів, які є взаємовигідними та рівноцікавими для обох Сторін;
Підтримка академічних та наукових
обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях;
Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій
сферах, що є взаємовигідними та
рівноцікавими для обох Сторін;
Обмін досвідом роботи по
комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідницької роботи.

57

Академія наук провінції Хейлунцзян 

Китай

Договір про співпрацю 

2021-2026 рр.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

Сприяння налагодженню взаємної співпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

Інформаційний обмін в академічній, науковій і соціальній сферах взаємовигідних для обох сторін

58

"BETEN INGENIERIE" та Асоціація Vitagora

Франція

Меморандум

про створення інноваційного агропромислового кластеру "AgroVin"

Розроблення пропозицій щодо покращення ефективності ведення с.-г. виробнитцва, сприяння впровадження інноваційних продуктів наукових аграрних установ області.

Проведення самостійних та спільних науково-діслідних робіт щодо створення та оптимізації нових агротехнологій, процесів с.-г. продукції, розробка інноваційних ідей та рішень.

59

Університет Білосток 

Польща

Договір про співпрацю

2021-2026

Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

60

Краківський сільськогосподарський університет ім. Гуго Коллонтая

Договір про співпрацю

2021-2026

Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

61

Університет Чанаккале Онсекіз Март

Туреччина

Договір про співпрацю
2021-2026

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

 

13264

Закордонні стажування для НПП


Профільне міжнародне стажування для викладачів аграрних ЗВО (онлайн)

Дати проведення: 15.11 – 24.12.2021 р.

Реалізується на базі: Сільськогосподарський університеті ім. Гуго Коллонтая в Кракові.

Передбачає: 180 год (6 кредитів ECTS) аудиторних занять та самостійної роботи.

Вартість: 125 євро.

Сільськогосподарський університеті ім. Гуго Коллонтая (UR) у м. Краків, Польща у співпраці із польсько-українською фундацією “Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці” (IIASC) запрошують до наукового стажування «Інновації у вищій аграрній освіті та сталий розвиток сільського господарства Польщі та України».

В рамках стажування передбачені навчальні лекції та консультації щодо інновацій в аграрній сфері та їх інтеграція в освітній процес.

Впродовж лекційної програми забезпечувався переклад з польської на українську мову.

Ключові спікери програми (Сільськогосподарський університеті ім. Гуго Коллонтая):

проф., доктор хаб., інж. Анджей Сечман - проректор з міжнародних відносин;
проф., доктор хаб., інж. Роберт Віткович ;
проф., доктор хаб., інж. Джоанна Макульська ;
проф., доктор хаб., інж. Марцін Пежиковський;
проф., доктор хаб. Мацей Пах
проф., доктор хаб., Казімєж Тарасюк.

В рамках стажування буде проведений круглий стіл з представниками ректорату Сільськогосподарського університету ім. Гуго Коллонтая для обговорення шляхів та налагодження наукової співпраці між науковцями з України та Польщі.

ПРОГРАМА СТАЖУВАННЯ ПЕРЕДБАЧАЄ ТРИ ЕТАПИ:

1 ЕТАП (15.11 - 05.12.2021 р.) - дистанційне навчання на основі матеріалів (електронні освітньо-наукові ресурси) підготовлених Сільськогосподарським університетом ім. Гуго Коллонтая у Кракові.

2 ЕТАП (06.12-10.12.2021 р.) - проведення круглого столу спільно з колегами Польщі; навчальні презентації та консультації з міжнародними експертами.

Тематика галузевих семінарів:
1. агрономія, захист рослин, землеустрій;
2. технологія розведення, годівлі, виробництва і переробки продукції тваринництва;
3. агроінженерія, електротехніка та електромеханіка;
4. ветеринарна медицина, генетика та біолого-технологічний напрям;
5. водні біоресурси та аквакультура;
6. екологія та захист навколишнього середовища
7. економіка та менеджмент.

3 ЕТАП (11.12 - 24.12.2021 р.) - самостійне дослідження та написання наукового есе на тему «Інновації у вищій аграрній освіті та сталий розвиток сільського господарства Польщі та України»”. Збірник наукових есе буде опубліковані на сайті: www.iiasc.org.

 

Вища Школа Агробізнесу в Ломжі (Польща)

запрошує пройти Міжнародне стажування:

«Формування компетентності та розвиток професійно-педагогічної   майстерності викладача закладу фахової передвищої та вищої освіти»

в рамках програми підвищення кваліфікації як складової безперервного професійного навчання впродовж життя cтажування передбачене для ректорів, проректорів, директорів і їх заступників, методистів, науково-педагогічних і педагогічних працівників закладів фахової передвищої та вищої освіти, докторантів, аспірантів, здобувачів, студентів, які мають або здобувають освіту.

Програма складається з 6 модулів і розрахована на 6 кредитів ECTS (180 годин) з розподілом по 6 годин кожного дня впродовж 6 робочих тижнів.  

Терміни стажування: 25.10.2021 – 03.12.2021

Термін подання заявки: 15.10.2021

Кінцевий термін оплати: 20.10.2021

Порядок реєстрації: Необхідно подати заявку, в якій вказати ПІБ, повну назва місця роботи і повну назву посади українською і англійською мовами. Для цього зареєструйтесь, заповнивши реєстраційну форму за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1_11r-vviP6H7t1e5Nwblxm0VXsX4SpEeiw5jKwoxYbg/edit

Контакти та консультації: inter.depart.vnau@gmail.com

  

 

Закордонна практика (стажування) для студентів


 

Німеччина, Канада, Норвегія, Фінляндія, Данія, Швеція, Ісландія, Швейцарія, Франція.

  • Реалізація програм аграрного стажування молоді та формування сучасного кадрового потенціалу для вітчизняного агробізнесу;
  • Здійснення проектів, спрямованих на покращення якості аграрної освіти, залучення вітчизняних навчальних закладів до участі у міжнародних освітніх програмах, у тому числі на грантовій основі;
  • Підтримки розвитку вітчизняного агробізнесу через організацію спеціалізованих виставок, бізнес-форумів й міжнародних агробізнес-поїздок як інструментів пошуку партнерів та інвесторів;
  • Налагодження діалогу між вченими, аграрними підприємствами та владою з метою обміну науково-технологічними розробками та спільного вирішення актуальних питань щодо розвитку агропромислового комплексу.

Стажування здійснюється за такими напрямками:

  • Сільське господарство;
  • Переробна промисловість;
  • Лісове господарство;
  • Ландшафт;
  • Благоустрій територій та будівництво.

Німеччина.

Експерт у сфері практичних стажувань та працевлаштування для студентів з метою створення особливих проєктів, які відповідають сучасним потребам та поєднують у собі можливості практичного стажування за кордоном, отримання першого робочого досвіду та достойної оплати праці.

Компанія надає стажування за такими напрямами: у сфері послуг (готелі, ресторани), на промислових підприємствах, сільського господарства, туризму та харчової промисловості.

   Німеччина.

 Компанія, яка працює у сфері організації практичних стажувань за кордоном для студентів та випускників в сільському господарстві і суміжних галузях.

        Туреччина (Анталія, Белек, Сіде, Кемер, Аланія).

Вивчення маркетингової діяльності, готельно-ресторанної справи, технології ресторанного і оздоровчого харчування, підприємницької діяльність, адміністрування, менеджменту готельно-ресторанного бізнесу і ознайомляться з організацією туристичного сервісу, набувають   навичок роботи з обслуговування туристів в курортних комплексах  Туреччини в якості трансферменів.

 

Країни Європи, США, Австралії та Нової Зеландії, Великої Британії.

 

Міжнародні програми практики й стажування на аграрних підприємствах, а також у нових програмах академічного обміну на фермерських підприємствах.

 

Міжнародні проєкти, конкурси, гранти


З 15 липня до 15 вересня 2021 року Міністерство освіти і науки України та Рада з наукових та технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK) оголошують конкурс спільних українсько-турецьких науково-дослідних проєктів на 2022-2023 роки.

Проєктні пропозиції приймаються за такими пріоритетними напрямами:

• матеріалознавство;
• науки про життя, охорона здоров’я та біотехнології, включаючи лікування таких хвороб, як нова коронавірусна пневмонія;
• науки про Землю та довкілля;
• «діджиталізація» та інформаційні технології;
• аерокосмічна техніка, включаючи безпілотні літальні апарати;
• енергетичні технології.

Зазначення пріоритетного напряму у формі заявки є обов’язковим! Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ та підприємств обох країн.

Подання заявки

Для участі в конкурсі потрібно подати:

• Супровідний лист (1 примірник, скан-копія не допускається). Вимоги: на бланку установи-заявника, адресований на ім’я першого заступника Міністра освіти і науки Кизима М. О., текст у довільній формі із зазначенням назви спільного проєкту, пріоритетного напряму, ПІБ наукового керівника та з переліком додатків. Обов’язково зазначити, що дослідження по темі проєкту не фінансуються з держбюджету в межах інших конкурсів.
• Форма заявки на участь у конкурсі (2 паперові примірники заявки, скан-копія сторінок з підписами і печаткою від турецького партнера допускається; сторінки з підписами і печаткою від української сторони – лише в оригіналі). Вимоги: двомовна (заповнюється послідовно українською та англійською мовами в одному файлі). Вимоги до усіх пунктів заявки наводяться у файлі заявки.
• Лист-підтвердження від турецького партнера-керівника проєкту (1 примірник; скан-копія листа допускається). Вимоги: на бланку установи-партнера, адресований на ім’я керівника установи-заявника, текст у довільній формі із зазначенням призвіща керівників проєкту, назви спільного проєкту, яка має співпадати із назвою проєкту у формі заявки.
• Акт експертизи на відкриту публікацію матеріалів за темою проєкту (1 примірник, скан-копія не допускається). Вимоги: експертна комісія установи затверджує висновок, в якому зазначається, що матеріали проєктної пропозиції не містять відомостей, заборонених до відкритого опублікування, текст у довільній формі.
• CV українського та турецького наукових керівників проєкту (по 1 примірнику). Вимоги: CV кожного керівника оформлюються двома мовами – українською та англійською, текст у довільній формі.
• Заповнити Google-анкету, до якої обов’язково додати заповнену заявку у форматах *.doc та *.pdf. Google-анкету краще заповнювати після підготовки усіх зазначених документів.
Усі паперові матеріали мають бути зібрані в одну підписану папку (на папці вказати назву конкурсу, назву установи-заявника, тему проєкту, ПІБ керівника). Організатори розглядатимуть тільки ті заявки, що оформлені відповідно до зазначених вимог та були надіслані вчасно.
Документи приймаються за адресою: Україна, 01601, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16, Міністерство освіти і науки України. Їх можна подати двома способами:
• надіслати поштою (дата визначається за штампом на конверті поштового відправлення і повинна бути не пізнішою останнього дня конкурсу). Прохання не надсилати документи рекомендованим відправленням Укрпоштою, достатньо обрати просте відправлення. У разі надсилання документів кур’єром Нової пошти документи доставляються до скриньки для листувань у холі МОН за вказаною вище адресою;
• передати особисто – залишити у скриньці для листувань, яка розташована у холі МОН за вказаною вище адресою.

Етапи відбору:

• перевірка документів на відповідність вимогам конкурсу;
• передача заявок на наукову експертизу;
• проведення наукових експертиз паралельно в обох країнах;
• ранжування переліку проєктів за результатами наукових експертиз обох сторін;
• відбір та затвердження переліку науково-дослідних проєктів для фінансування на засіданні Спільного українсько-турецького Комітету.

Критерії відбору
• наукова відповідність, якість та оригінальність проєкту;
• здатність та компетентність тимчасових наукових колективів втілити проєкт у життя;
• можливість проведення спільних досліджень і адекватність наукового методу;
• досвід участі у міжнародних проєктах і майбутній розвиток міжнародного співробітництва;
• якість інфраструктури установ, що беруть участь у проєкті;
• участь у проєкті молодих науковців (віком до 35 років);
• можливості практичного використання результатів проєкту.

Фінансування

Фінансування виділяється два роки поспіль, на кожний рік окремо. З виконавцями щороку укладають відповідні договори на виконання проєктів. Рішення про продовження фінансування наступного року приймається після розгляду звіту за попередній рік роботи. Кожна Сторона покриває витрати, пов'язані з перебуванням своїх вчених в країні-партнері, а саме: транспортні витрати, проживання, добові витрати (сума добових витрат та гранична сума витрат на найм житлового приміщення за добу розраховуються відповідно до Постанови КМУ від 02.02.2011 №98), а також покриває витрати на медичне страхування та візову підтримку. Українська сторона залишає за собою право оплачувати заробітну плату своїм вченим, які беруть участь в українсько-турецьких проєктах, відповідно до нормативно-правових актів України.

Інтелектуальна власність

Науковці з українського боку, зокрема, керівники проєктів, мають вжити усіх необхідних заходів для захисту науково-технічних та промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головна увага приділятиметься тому, щоб у межах співробітництва не відбулося незапланованої передачі українських технологій іншим країнам.

Додаткова інформація

Керівники та основні учасники проєктів можуть подавати кілька заявок. Однак керівники не зможуть отримати фінансування більш ніж за одним проєктом. Кандидатам на участь у конкурсі з української сторони варто переконатися у тому, що їхні турецькі партнери подали відповідну заявку до Ради з наукових та технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK). Інформація про переможців конкурсу буде оприлюднена на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Наука» → «Міжнародні наукові проєкти» → «Двосторонні наукові конкурси» → «Результати конкурсів». Лише переможці конкурсу будуть поінформовані електронним листом за вказаною у заявці електронною поштою для подальших кроків.

Контакти

З української сторони: Міністерство освіти і науки України

Відділ міжнародного співробітництва головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій

Савіна Олена
Адреса: Київ, 01601, бул. Т. Шевченка, 16
Тел. (044) 287-82-35
Електронна пошта:
a_savina@mon.gov.ua
З турецької сторони: Рада з наукових та технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK)
Рагіп Байрамбелі
Tel. +90 312 298 1792
Електронна пошта:
ragip.bayrambeyli@tubitak.gov.tr

Молодіжний обмін у Болгарії!

Шукаємо учасників на молодіжний обмін у Болгарії (Active Youth for a Better Future). Проєкт спрямований на зміцнення участі молоді у демократичному суспільстві та місцевому управлінні. Проєкт пропагує необхідність розвитку молодих людей, активного залучення до суспільного життя, підвищення навичок та компетенцій молоді. Особливий акцент приділятиметься молоді з меншими можливостями, які готові робити внесок у активність своєї громади. Ми шукаємо 6 учасників, тім лідера а також ментора, який буде відповідальний за моральну підтримку та менторинг учасників.

Де? Відін, Болгарія
Коли? 11-19 серпня

Фінансування:
- покривається 100% витрат на проживання та харчування;
- 275 євро - грант на проїзд;
- організаційний внесок - 1300 грн
- учасникам також потрібно буде зробити тест на ПЛР для в’їзду до країни та мати власну страхівку.

Вимоги:
- вік 18 - 30 років;
- зацікавленість у тематиці проєкту й вмотивованість;
- знання англійської мови;
- активність і комунікабельність!

Дедлайн: 4 липня

Деталі: ua.stepforward@gmail.com

Стипендіальна програма на навчання Республіки В’єтнам на 2021-2022 навчальний рік

Відповідно до Угоди між Урядом України і Урядом Соціалістичної Республіки В’єтнам про співробітництво в галузі освіти, в’єтнамська сторона надає для навчання та наукового стажування у своїх університетах у 2021 році стипендії.

Заявки на стипендії приймаються до 30 червня 2021 року.

Перелік необхідних документів:
МОН прийматиме заявки (заповнена анкета та необхідні документи) в електронному та паперовому форматі.
• до 25 стипендій для здобуття вищої освіти за освітніми рівнями «бакалавр» та/або «магістр» у закладах вищої освіти за філологічними, природничими і технічними спеціальностями;
• до 10 стипендій для навчання в аспірантурі закладів вищої освіти;
• до 5 стипендій для наукового стажування.
• анкета встановленого зразка, що має бути заповнена англійською мовою – 2 прим.;
• копія перекладеного і нотаріально засвідченого документа про здобутий попередній освітній (освітньо-науковий) ступінь і додатка до нього;
• довідка про підтвердження свого статусу від закладу освіти з неофіційним перекладом її на англійську мову та копію перекладеної та завіреної академічної довідки (витяг із залікової книжки) для студентів, які навчаються у ЗВО;
• копія нотаріально засвідченої виписки з балами за останнє півріччя для учнів закладів загальної середньої освіти;
• мотиваційний лист (українською або англійською мовою);
• копії сторінок паспорта громадянина України з зазначенням місця реєстрації та копія паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
• медична довідка, видана офіційним органом охорони здоров’я, а також про відсутність вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ-інфекція) і захворювання СНІД;
• 2 фотокартки 4х6.

В електронному форматі скановані PDF-документи необхідно надіслати на електронну адресу МОН scholarshipsmon@gmail.com, зазначивши у темі листа "Стипендії на навчання у В’єтнамі 2021".
Поштова адреса: Проспект Перемоги, 10, 01135, Київ, Україна,
Міністерство освіти і науки України,
Управління міжнародного співробітництва та протоколу.
Примітка: Стипендії на навчання у В’єтнамі 2021.

 Щорічні конкурси Програми імені Фулбрайта

 Кожен громадянин України, який мріє розширити горизонти пізнання, може прийняти участь в конкурсах Програми ім. Фулбрайта. Переможці отримують фінансову підтримку для навчання чи проведення досліджень в кращих університетах США.
 Програма заснована американським сенатором Вільямом Фулбрайтом. Він закликав долати географічні перепони між науковцями, викладачами та студентами з різних країн світу – заради ідеї ефективної взаємодії і співпраці. За час існування Програми в Україні – з 1992 року – понад 1100 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження у США; 750 американців викладали в українських закладах вищої освіти та займались науковою працею.

для молодих викладачів та дослідників

Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій.

Термін подання заявок – 1 листопада 2021 року

для кандидатів та докторів наук, дослідників та аспірантів напередодні захисту

Fulbright Visiting Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років; аспіранти напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту.

Термін подання заявок – 15 жовтня 2021 року

для навчальних та наукових установ України

U.S. Fulbright Scholar Program: Програма пропонує гранти американським викладачам, дослідникам, адміністраторам й фахівцям різного спрямування для викладання, проведення досліджень й викладання у ВНЗ й наукових установах України. Тривалість гранту – 5-10 місяців.
Fulbright Specialist Program: Запрошення фахівців на термін від двох до шести тижнів для читання лекцій; участі у наукових програмах й конференціях; консультування керівників й адміністраторів з питань управління освітою; проведення семінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації українських спеціалістів; осучаснення навчальних програм й оновлення навчальних матеріалів; започаткування спільних наукових проектів і програм обмінів.

Термін подання заявок – за 3-4 місяці до планованої дати прибуття фахівця

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев’ять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та випускники ВНЗ, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Термін подання заявок – 1 червня 2021 року

Програма імені Фулбрайта в Україні - https://fulbright.org.ua/

Події у світлинах